نسخه آزمایشی
Menu

متکدیان در ایام اربعین جمع‌آوری می‌شوند

متکدیان در ایام اربعین جمع‌آوری می‌شوند


مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: باتوجه به بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران اربعین حسینی (ع)، متکدیان استان‌ جمع‌آوری می‌شوند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: باتوجه به بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران اربعین حسینی (ع)، متکدیان استان‌ جمع‌آوری می‌شوند.

«علیرصا گودرزی» روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان که در سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی,امنیتی و اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اربعین فرصتی برای تمام استان است که باید به خوبی از آن استفاده کنیم.
وی افزود: باید چهره زیبای استان کرمانشاه را به مسافران اربعین حسینی (ع) نشان دهیم و اجازه ندهیم‌ متکدیان چهره استان را تخریب کنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: ۳۰۰ نفر از معتادین متجاهر و ۲۰۰ نفر از متکدیان در ایام اربعین در سطح استان باید ساماندهی شوند.
گودرزی با بیان اینکه شهرداری باید ساماندهی متکدیان در این ایام را بر عهده بگیرد، افزود: متکدیان در صورت فراهم بودن فضا در اردوگاه چشمه سفید ساماندهی کنیم.
وی ادامه داد: جمع آوری متکدیان سطح استان را نیروی انتظامی انجام خواهد داد و فرمانداری، شهرداری و بهزیستی آنان را ساماندهی میکنند.
مدیرکل امور دفتر اموراجتماعی و فرهنگی  با بیان اینکه نزدیک به پنج درصد متکدیان استان واقعا نیازمند هستند، گفت: امیدواریم با اجرای طرح جمع اوری متکدیان در ایام اربعین نیازمندان واقعی شناسایی و ساماندهی شوند.
گودرزی یادآور شد: شهرداری ها و بهزیستی برای نگهداری از متکدیان در این ایام از گرم خانه های سطح استان نیز کمک بگیرند.
مدیرکل امور اجتماعی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی باید در راستای دستورالعمل های صادر شده وظایف خود را در راستای خدمات دهی به زائران بخوبی انجام‌ دهند.

سرقت های خرد توسط معتادان
همچنین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کرمانشاه در این نشست با تاکید بر ساماندهی معتادان متجاهر و متکدیان گفت: با توجه به اینکه بخش اعظمی از سرقت های خرد در استان توسط معتادان متجاهر و افراد متکدی انجام می شود، جمع آوری این افراد را امری ضروری دانست.
علی شمشیری افزود: ظرفیت اردوگاه های استان کرمانشاه برای نگهداری از متکدیان و معتادان متجاهر محدود است از این رو باید علاوه بر افزایش ظرفیت نگهداری زمینه بهبود و بازگشت معتادان به جامعه فراهم شود تا دوباره به کمپ های ترک اعتیاد باز نگردند.