نسخه آزمایشی
Menu

استاندار كرمانشاه:

در دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی در میان مردم مشاهده می شد

استاندار كرمانشاه گفت: در دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار، شهادت و گذشت به خوبی در میان مردم مشاهده می شد

به گزارش واحد خبر روابط عمومي و امور بين الملل استانداري؛ مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شورای راهبردی نقش دولت در دفاع مقدس اظهار داشت: تاريخ دفاع مقدس داراي اهميت بسياري است كه ساليان سال مي توان از اين فرهنگ غني براي پيشبرد امور استفاده كرد.

وي با بيان اينكه اسناد محرمانه هشت سال جنگ تحمیلی در کرمانشاه منتشر خواهد شد، خاطرنشان ساخت: براساس مصوبه هیات وزیران نقش دولت در دفاع مقدس ثبت و مستند خواهد شد و بخشی از این مستند سازی توسط وزارتخانه ها انجام خواهد شد.

مقام عالي استان ادامه داد: در هفت استان درگیر جنگ نیز شورایی تشکیل شده است که به جمع آوری این اسناد می پردازند و هم اكنون این شورا در کرمانشاه شکل گرفته و 80 هزار سند در  کرمانشاه در رابطه با دفاع مقدس جمع آوری شده است.

مهندس بازوند تصريح كرد: این اسناد شامل اسناد محرمانه نیز می شوند و این اسناد گنجینه ای ارزشمند هستند که انتشار آنها برای مردم تازگی خواهد داشت.

استاندار كرمانشاه گفت: در دوران دفاع مقدس فرهنگ ایثار، شهادت و گذشت به خوبی در میان مردم مشاهده می شد.

وي بيان داشت: استان کرمانشاه با توجه به شرایطی که دارد می تواند در انتقال دستاوردهای دفاع مقدس به نسل آینده مفید باشد.

مهندس بازوند با بيان اينكه دولت در دوران دفاع مقدس اقدام های مثبتی انجام داده است که جمع آوری و مستند سازی خواهند شد،  گفت: استان کرمانشاه در هشت دفاع مقدس مستقیم درگیر جنگ با رژیم عراق بود و در این راستا بیش از 9 هزار و 800 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

شايان ذكر است از سوي استاندار كرمانشاه، جاج جعفر همتي به عنوان مسئول شوراي جمع آوري اسناد و مستندسازي آثار 8 سال دفاع مقدس در استان معرفي شد.