نسخه آزمایشی
+ 0 -
ADA

استاندار کرمانشاه:

قانون جهش تولید و تامین مسکن به تحقق برنامه ساخت سالیانه یک میلیون مسکن کمک می‌کند


استاندار كرمانشاه گفت: قانون جهش تولید و تامین مسکن که توسط مجلس تصویب شده، دارای ویژگی‌های حمایتی و مثبتی است که به تحقق برنامه ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکن توسط دولت کمک می‌کند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در نشست شورای مسکن استان که با حضور معاون عمرانی استاندار کرمانشاه و دیگر مدیران عضو شورا برگزار شد؛ اظهار داشت: بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های اعلام شده دکتر رئیسی قرار شد که سالیانه یک میلیون واحد مسکن ساخته شود.

وی افزود: مجلس هم قانونی تحت عنوان جهش تولید و تامین مسکن را تصویب کرد‌. این قانون علی‌رغم اینکه هنوز ابلاغ نشده ولی در نشست شورای مسکن امروز این مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار کرمانشاه قانون مصوب مجلس را مثبت و راهگشا ارزیابی کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت این قانون واگذاری زمین به متقاضیان به صورت ۹۹ ساله است و هزینه خرید زمین بر متقاضیان مسکن تحمیل نمی‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برآوردها، قرار است ۷۰ درصد ارزش واحد مسکونی، به متقاضی تسهیلات اعطاء کنند.

بازوند همچنین عنوان کرد: صندوقی برای حمایت از کسانی که خواهان ساخت مسکن هستند؛ تشکیل می‌شود که به عنوان مثال تخفیفاتی که مجموعه های شهرداری، آبفا، نظام مهندسی و ... برای ساخت این نوع مسکن قائل می‌شوند از محل این صندوق تامین خواهد شد.

وی از تدوین برنامه یکساله در بخش مسکن کرمانشاه در قالب برنامه کلی ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکن خبر داد و گفت: راه و شهرسازی این برنامه یکساله را تدوین می‌کند و در نشست آینده شورا ارائه می‌دهد.