نسخه آزمایشی
Menuدیدار مدیرکل و کارشناسان پدافند غیر عامل با امام جمعه كرمانشاه

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ، مدیرکل و جمعی از مسئولين دستگاه هاي اجرايي و نيروهاي نظامي وانتظامي وکارشناسان اداره کل پدافند غیر عامل استانداری استان با حضرت  آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه ديدار كردند.

در این دیدار ، ابتدا حیدری مدیرکل پدافند غير عامل استان در سخناني به معرفی تشكيلات سازماني و حوزه فعاليت پدافند غیر عامل پرداخت و گفت: وظيفه اصلي ما در پدافند غير عامل  شناسايي ، احصاء ، رصد وپايش تهديدات دشمن يا انسان ساز و تقابل با آنها با ايمن سازي مراكز حساس و راهبردي وثقل كشور در حوزه هاي مختلف از جمله حوزه هاي زيستي ، سايبري ، اقتصادي ، كالبدي ، شيمايي و غيره با كمك دستگاه هاي اجرايي مي باشد . اهميت پدافند غيرعامل در دنياي امروز به گونه اي است كه بسياري از كشورهاي توسعه يافته آن را مهمترين عامل براي ايجاد مصونيت و امنيت قلمداد مي كنند و در كشور ما هم سعي و تلاش بر آن است كه اين نهاد به جايگاه واقعي خود برسد و مردم به اهميت ان بيشتر پي ببرند و اصول آن را در زندگي روزمره خود به كار ببرند.

سپس حضرت آيت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک به مناسبت هفته پدافند غیر عامل ، به ضرورت پایبند بودن به اصل پدافند غیر عامل تاکید و اظهار داشتند : فلسفه وجودي پدافند غير عامل اين است كه خطرات احتمالي را شناسايي وبراي مقابله ودفع آن راهكار مناسب ارائه گردد.ما باید طوری با پدافند غیر عامل برخورد کنیم که جنبه امنیتی داشته باشد ، چه در زمان صلح و چه در زمان جنگ . که این جنبه امنیتی در بسیاری از موارد از ما حفاظت می کند . به طور مثال گاهی ممکن است دشمن آب و يا مواد اولیه  یک کارخانه مهم را در محدوده ای خاص مسموم کند . لذا پدافند غیر عامل خیلی امر مهمی است و باید با دید جدی و مسئولانه به آن نگاه کرد .

وي در پايان براي تمامي مسئولين و خدمتگزاران  به  اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوي موفقيت نمودند. و تاكيد كردند بايد سعي شود كليه مسئولين با پيروي از راه امام راحل و فرمايشات مقام معظم رهبري با تلاش وكوشش در خدمت رساني به مردم حركت كنيم.